Германската полиција јавно му се извини на хендикепиран велосипедист

Од:

Германската полиција се извини јавно на еден велосипедист кому едната рака му е ампутирана, и кој морал да плати казна од 25 евра затоа што имал само една рачна сопирачка на својот велосипед, а не две како што е по закон.

dobivaj vesti na viber

Богдан Јонеску ги добил назад своите пари од казната и јавно извинување од полицијата поради инцидентот што се случил пред три месеци.

Полициското извинување следува откако локален весник објави детали за случајот.

Би можело да ве интересира

Германија: Сè уште важи нашата понуда за распоредување на системот Патриот за Полска

Ана Ололовска

Штајнмаер до албанските пратеници: Вашето срце чука за Европа, работете заедно успехот ќе дојде

А1он

Столтенберг: Потребна ни е силна и подготвена германска армија

А1он

Германските пратеници се жалат: Ладно ни е, не може да се загрееме

А1он

Шефот на НАТО ја пофали германската поддршка за Украина пред средбата во Букурешт

Ана Ололовска

Анкета: Повеќето Германци не ја сакаат повторно Ангела Меркел

Ана Ололовска