Германија до 2020 година очекува 3,6 милиони бегалци

Од:

Германската Влада очекува до 2020 година во Германија да пристигнат 3,6 милиони бегалци или во просек по половина милион секоја година, пишува весникот „Зидојче цајтунг“.

Проценката е направена од Министерството за економија во координација со другите министерства.

Во Германија минатата година влегоа 1,1 милион бегалци и мигранти.

Би можело да ве интересира

Германија ја обвинува Русија за провокација на границата со Украина

Ана Ололовска

Германија ќе донесе национални правила за коронавирус

Ана Ололовска

Меркел го откажала терминот за вакцинација против Ковид-19

Ана Ололовска

Германија независно од ЕУ ќе преговара за набавка на „Спутник В“

Ана Ололовска

Германскиот буџетски дефицит во 2020 година е најголем во последните 30 години

Ана Ололовска

Германските Зелени на 19 април ќе предлагаат кандидат за канцелар за изборите во септември

Ана Ололовска

Leave a Comment

seventeen − one =