Францускиот режисер Руџа обвинет за сексуално злоставување на малолетничка

Од:

Францускиот режисер Кристоф Руџа денеска е сослушан под обвинение дека сексуално ја злоупотребувал актерката Адел Хенел, кога била на возраст од 12 до 15 години.

Руџа во моментот е во притвор врз основа на минатогодишните обвинувања од Хенел.

Тој ги негира обвинението за сексуално вознемирување и злоупотреба на малолетничка од позиција на моќ.

Хенел тврди дека повеќе пати била несоодветно допрена од режисерот за време и по завршувањето на филмот „Ѓаволи“ (Les Diables). Актерката истакна дека дека не верува во францускиот правен систем и поради тоа не поднела тужба против Руџа.

Би можело да ве интересира

Во Франција откриени тајни педофилски интернет мрежи со порнографски материјал

А1он

Педофил, осуден на 1.000 години затвор, е ослободен во САД

А1он

Во Германија се спроведува истрага за 30 илјади осомничени за педофилија

А1он

Битолчанец обвинет за полов напад врз дете

Ана Ололовска

Католичката црква призна сексуалнa злоупотребa на 3.000 деца во Франција

А1он

Маж полово нападнал дете во Куманово

А1он