Францускиот режисер Руџа обвинет за сексуално злоставување на малолетничка

Од:

Францускиот режисер Кристоф Руџа денеска е сослушан под обвинение дека сексуално ја злоупотребувал актерката Адел Хенел, кога била на возраст од 12 до 15 години.

Руџа во моментот е во притвор врз основа на минатогодишните обвинувања од Хенел.

Тој ги негира обвинението за сексуално вознемирување и злоупотреба на малолетничка од позиција на моќ.

Хенел тврди дека повеќе пати била несоодветно допрена од режисерот за време и по завршувањето на филмот „Ѓаволи“ (Les Diables). Актерката истакна дека дека не верува во францускиот правен систем и поради тоа не поднела тужба против Руџа.

Би можело да ве интересира

Во Лион започнува судењето на поранешниот свештеник Бернар Прејна за педофилија

Ана Ололовска

Притвор за гостиварец кој силувал 15-годишно девојче

А1он

ВИДЕО: Уапсен „малчанскиот бербер“ кој ја киднапира 12-годишната Моника

А1он

Приведен виничанец осомничен за полов напад врз малолетно лице

Ана Ололовска

Судењето на СПЦ поради педофилија започнува на 17 јануари во Лондон

Осум години затвор за стрелецот Пешиќ оти обљубил 13-годишна ученичка на тренинг

Маја Илиевска-Пачемска