Францускиот министер за здравство позитивен на Ковид-19

Од:

Францускиот министер за здравство Оливије Веран е заразен со коронавирус откако денеска беше тестиран за вирусот, соопштија неговите соработници.

dobivaj vesti na viber

Веран, кој прими три дози од вакцината, отиде во изолација и ќе продолжи да работи од приватните простории на министерството каде што живее.

Министерот, кој во средата беше на владина седница, во вечерните часови бил предупреден дека е во контакт со заразено лице и затоа направил тест.

Би можело да ве интересира

Јапонија ги отвара границите, но само за „пробни“ туристички тури

Ана Ололовска

Франција ќе биде на страната на Финска и Шведска во случај на агресија

А1он

Во САД од Ковид-19 починале еден милион луѓе

А1он

Францускиот премиер Жак Кастекс поднесе оставка

А1он

Епидемијата на коронавирусот во Шангај под контрола

А1он

Задолжително носење заштитна маска на летовите од и кон Германија

Ана Ололовска