Француски министер повика Русија да не присуствува на состаноите на Г20

Од:

Францускиот министер за финансии Бруно ЛеМер ја повика Русија да не присуствува на состаноците на земјите од групата Г20.

dobivaj vesti na viber

– Бараме Русија веднаш да ги прекине воените дејствија и бараме да не доаѓа на состаноците на Г20. Војната е некомпатибилна со меѓународната соработка, нагласи Лемер за време на онлајн средбата со колегите од Г20.

Тој ја напушти средбата пред да обраќањето на рускиот министер.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Русија утре и формално ќе ги анектира четирите украински региони

А1он

САД: Договорот на Србија со Русија е изненадувачки и чекор во погрешна насока

А1он

САД ги повика американските граѓани веднаш да ја напуштат Русија

Русија нема да издава пасоши на државјани кои добиле повик за мобилизација

А1он

Лавина од реакции по потпишувањето на протоколот со Русија: Ова е обид да се дисциплинира Србија

А1он

(ВИДЕО) Полицијата во Русија приведе возрасна жена: Мобилизирајте ги сите ако ви треба топовско месо

А1он