ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Во река во Нигерија откриени најмалку 15 тела

Од:

Нигериската полиција пронајде најмалку 15 тела во река во југоисточната држава Анамбра.nigerija

dobivaj vesti na viber

Локалните медиуми објавија дека бројот на труповите во реката е поголем, меѓу 30 и 40, но засега не е познато како тие настрадале.nigerija-03Комесар на локалната полиција изјави дека истрагата во врска со овој мистериозен случај е во тек.nigerija-04На местото на инцидентот се наоѓаат бројни претставници на полицијата, кои наведуваат дека досега не добиле информации за етнички судири во оваа област.

Би можело да ве интересира

Најмалку 30 луѓе изгореа, меѓу нив и деца, при судир на три автобуси во Нигерија

Ана Ололовска

Десетици убиени во напад на католичка црква во Нигерија

Ана Ололовска

Убиени најмалку 12 фармери работејќи на нива во северна Нигерија

Ана Ололовска

Десетици убиени во напади на екстремисти во Нигерија

Ана Ололовска

Уапсен генералниот сметководител на Нигерија, проневерил околу 200 милиони долари

Ана Ололовска

Гутереш апелира за „безбедно и достоинствено“ враќање на бегалците во Нигерија

Ана Ололовска