Филипини ја укинува забраната за патување на тајванските посетители во земјата

Од:

Филипини ја укинува забраната за патување што ја воведоа за посетителите од Тајван во обид да го стават под контрола ширењето на вирусот Ковид-19, соопшти тајванската новинска агенција.

Филипини ја донесе одлуката откако Тајпеј се закани со одмазда поради забраната за патување.

Филипински официјален претставник изјави дека одлуката за укинување на забраната за патување е донесена и треба да се потпише.

Досега во светот од коронавирусот починаа 1.383 лица, а заразени се 64.435

Би можело да ве интересира

Меѓу евакуираните Американци од бродот во Јапонија, 14 позитивни на коронавирусот

А1он

Коронавирусот може дополнително да ја влоши светската трговија

А1он

Македонската државјанка која беше во карантин во Франција нема коронавирус и е вратена во државава

Ана Ололовска

Уште 99 лица од крузерот „Дајмонд принцес“ заразени со новиот коронавирус

Ана Ололовска

Коронавирусот ја одлага годишната сесија на кинескиот Парламент

Ана Ололовска

„Жемнин жибао“: Си знаел за епидемијата недели пред да се објави јавно за проблемот

Ана Ололовска