Филипини ја укинува забраната за патување на тајванските посетители во земјата

Од:

Филипини ја укинува забраната за патување што ја воведоа за посетителите од Тајван во обид да го стават под контрола ширењето на вирусот Ковид-19, соопшти тајванската новинска агенција.

Филипини ја донесе одлуката откако Тајпеј се закани со одмазда поради забраната за патување.

Филипински официјален претставник изјави дека одлуката за укинување на забраната за патување е донесена и треба да се потпише.

Досега во светот од коронавирусот починаа 1.383 лица, а заразени се 64.435

Би можело да ве интересира

САД: Од 27 јули почнува клучната фаза од испитувањето на вакцина против Ковид-19

Ана Ололовска

Во Бразил речиси 42 илјади новозаразени и 1.300 починати од Ковид-19

Ана Ололовска

Од денеска нови правила за влез во Грција преку Промахонас, дозволени и директни летови од Велика Британија

Ана Ололовска

Вториот бран на Ковид-19 зимава би можел да однесе 120.000 животи во Британија

А1он

Њујорк стави уште четири сојузни држави на карантинската листа

А1он

Во Албанија од денес задолжителни маски во затворени простории

А1он