ФБИ отвори истрага за несреќата на хеликоптерот во кој загина Коби Брајант

Од:

ФБИ го истражува местото на несреќата каде се урна хеликоптерот со НБА ѕвездата Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум лица, изјави официјален претставник на Бирото.

Тој за Си-Ен-ЕН кажа дека екипата на ФБИ за собирање докази се наожа на местото на несреќата и дека им помага на локалните власти во истрагата.

Инаку официјалната истрага за несреќата ја води Одборот за безбедност на националниот сообраќај и тој ги испитува причините за фаталната несреќа.

Како што се наведува, временските услови во моментот на летот не ги исполнувале минималните стандарди за летање заради маглата, изјави портпаролот на службата Џош Рубинштајн.

Тој додаде дека, кога има такви услови, на хеликоптерите не им се дозволува да летаат.

-Не летавме во неделата наутро заради времето, рекол Рубинштајн.

Би можело да ве интересира

Дизајнерот Филип Плејн критикуван поради ревија посветена на Коби Брајант

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Џордан низ солзи: Коби беше мојот мал брат

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ванеса Брајант на комеморацијата на нејзиниот сопруг: „Душо, чувај ни ја ќерката таму горе“

А1он

Маичка на Брајант препродадена за 38.000 долари

А1он

ВИДЕО: Комеморација за Коби Брајант во Лос Анџелес

А1он

Ванеса Брајант поднесе тужба против сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка

А1он