Фаучи со совет до Бајден: Немате само едно решение за сите ситуации со корона-кризата

Од:

Главниот американски имунолог, Ентони Фаучи, денеска апелираше до новоизбраниот претседател Џо Бајден „да ги затвори кафулиња што е можно побрзо, но не и училиштата“.

Индипендент, повикувајќи се на изјава што Фаучи ја дал за Еј-Би-Си Њуз, пренесе дека Фаучи запрашан како би ја советувал администрацијата на Бајден во борбата против пандемијата, кажал дека тоа не го зборува само колку нешто да каже, туку предупредува за затворање на кафулињата и оставање на училиштата отворени.

– Вие немате едно решение за сите можни ситуации, но како што реков претходно, децата треба да се вратат на училиште, со причина, рече Фаучи.

Би можело да ве интересира

И натаму расте бројот на починати од ковид-19 во Британија

Жарко Настоски

Џенет Јелен предложена да управува со финансиите на САД

Жарко Настоски

Грција го продолжи карантинот за една недела, од 1 февруари се отвораат средните училишта

Жарко Настоски

Во Италија пад на бројот на новозаразени и починати од Ковид-19

Жарко Настоски

Судењето за отповикување на Трамп во понеделник во Сенатот

Жарко Настоски

Бајден го извадил „копчето за Кока-кола“ што Трамп го вгради во претседателскиот кабинет

Жарко Настоски