Европската унија ја додаде Русија на „црната листа“ на даночни раеви

Од:

Европската унија ја додаде Русија на т.н. „црна листа“ на даночни раеви. Ова е повеќе симболична мерка, бидејќи земјата веќе е под влијание на економските санкции поради инвазијата на Украина.

Во т.н. „црна листа“ на даночни оази сега се вклучени 16 земји. „Избришани“ се: Република Северна Македонија, Барбадос, Јамајка и Уругвај.

Покрај Русија, ги вклучува и Британските Девствени Острови, Костарика и Маршалските Острови.

Ова е повеќе симболична мерка, бидејќи земјата веќе е под економски санкции поради руската инвазија на Украина.

Би можело да ве интересира

Украина: По уништувањето на браната, полињата во Херсон би можеле да станат пусти

Ана Ололовска

Зеленски: Добивме сериозна, моќна понуда на авиони Ф-16

Ана Ололовска

Американско разузнавање: Русија стои зад нападот на браната

Ана Ололовска

Југот на Украина исчезнува под вода, катастрофата се протега до Крим: Хаос се очекува во следните денови

САД: Русите ја разнесоа браната, имаме доказ

ВИДЕО: 300 животни се удавија во поплавена зоолошка градина по уништувањето на браната во Украина