Ерменскиот премиер е позитивен на коронавирус

Од:

Ерменскиот премиер Анатолиј Пашинин денеска соопшти дека се тестирал и е позитивен на коронавирусот. Веста тој ја соопшти зборувајќи во живо на Фејсбук.

-Немав никакви симптоми, решив да направам тест, бидејќи планирав да ја посетам линијата на фронтот, кажа Пашинин, додавајќи дека целото негово семејство е заразено, јавија британските медиуми.

Ерменија, во која живеат три милиони жители, досега регистрираше 9.402 позитивни случаи на коронавирус и 139 смртни случаи на Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Во Нагорно-Карабах за два дена убиени 59 аербејџански војници, на ерменска страна наводно 30 жртви

А1он

Акар: Ерменија да ја заврши окупацијата на Азербејџан

Ана Ололовска

Поголема заштита за здравствените свиркачи во Пекинг

Ана Ололовска

Нови ограничувања во Париз и уште 11 француски градови поради епидемијата

Ана Ололовска

Русија побара веднаш прекин на огнот меѓу Азербејџан и Ерменија

Ана Ололовска

Најмалку 39 лица убиени во судирите меѓу Ерменија и Азербејџан

Ана Ололовска