Експлозија во Шпанија: Најмалку две лица загинаа

Од:

Најмалку две лица загинаа во експлозија во градот Орио во северна Шпанија, објави вечерва новинската агенција ЕФЕ, повикувајќи се на баскиското одделение за безбедност.

Според Ројтерс, не се познати повеќе детали, а претставници на безбедносните агенции не се достапни за коментар.

Растојанието помеѓу Ори, град со околу 6.000 жители и Билбао, најголемиот град на автономната заедница на Баскија, е околу 120 километри.

Би можело да ве интересира

Драстично се зголемува бројот на загинати во пожарот во Шпанија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожар избувна во клуб во Шпанија, најмалку шестмина загинати

14 годишно момче избоде ученици и професори, хорор во училиште, професор доби нож во око

Предраг Петровиќ

Момче со нож нападна професори и ученици во средно училиште во Шпанија

Горан Наумовски

Во Шведска: Две експлозии, уништена е зграда

Горан Наумовски

Бик во Шпанија прегази двајца тркачи, еден почина во болница

Горан Наумовски