Експлозија во Ријад

Од:

Во главниот град на Саудиска Арабија, Ријад денеска одекна експлозија, а се уште не е позната причината.

Локалните медиуми објавија дека над Ријад е пресретната ракета.

Воената коалиција предводена од Саудиска Арабија ангажирана во Јемен, во саботата соопшти дека пресретнала и уништила „непријателска мета“ лансирана кон Ријад.

Би можело да ве интересира

Саудиската коалиција уништила шест дронови на Хутите

Ана Ололовска

На мал аџилак во Мека ќе можат да одат само вакцинирани или со стекнат имунитет од Ковид-19

Жарко Настоски

Саудиска Арабија им нуди на Хутите план план за прекин на огнот во Јемен

Жарко Настоски

Хутите повторно нападнаа рафинерија во Саудиска Арабија

Жарко Настоски

Хутите собориле саудиски разузнавачки авион по воздушниот напад врз Сана

Ана Ололовска

Саудиската коалиција изведе воздушни напади врз позициите на проиранските Хути во Јемен

Ана Ололовска