Едно лице загина во торнадо што ја зафати Франција

Од:

Мини-торнадото кое попладнето го зафати кампoт на југот од Ардеш во јужна Франција усмрти едно лице и повреди четири други, јавува дописникот на МИА од Париз.

Според француските медиуми, мини-торнадото се појавило попладнето околу 16 часот и според жандармеријата и пожарникарите триесетина кампинг приколки и шатори беа погодени од паднати дрвја и гранки за време на невремето.

Лицето што го изгуби животот е маж на 50-годишна возраст, додека од четворицата повредени две лица се во критична состојба.

Би можело да ве интересира

Ново торнадо во Кентаки, повторно има загинати

А1он

Бајден во посета на Кентаки за увид на штетата од торнадата

А1он

ВИДЕО: Трагедијата во Кентаки е се поголема, расте бројот на жртвите

Гувернерот на Кентаки потврди за 64 жртви од торнадата во централниот дел на САД

А1он

ВИДЕО: Огромно торнадо кај Сочи, невремето демне над руското летувалиште

Жарко Настоски

ВИДЕО: Торнадо уништи цели села во Чешка, дуваа најсилни ветришта во историјата на земјата

Жарко Настоски

Leave a Comment

fifteen + 12 =