Едно лице загина, едно исчезна при падот на авионот во Атланта

Од:

Едно лица загина, а едно се води за исчезнато по падот на мал авион во близина на Атланта, во американската држава Џорџија, соопштија властите.

Авион од типот Парпер ПА-28 се урна врз една куќа веднаш по полетувањето од локалниот аеродром кај Атланта. Во моментот на несреќата во куќата немало никој.

За време на несреќата било магловито.

Би можело да ве интересира

САД: Потврден прв случај на заболен од новиот коронавирус од „непознато“ потекло

Ана Ололовска

Авион принудно слета поради запалување на батерија на мобилен телефон

А1он

Трамп: Ризикот од ширење на новиот коронавирус во САД останува низок

Ана Ололовска

Иако прими најмногу удари во дебатата, Сандерс со добри шанси да победи во Јужна Каролина

А1он

САД планираат да потрошат 167 милијарди долари за нуклеарно оружје до 2025 година

А1он

Иако нема заразени, Сан Франциско прогласи вонредна состојба поради коронавирусот

А1он