Една жртва и седуммина ранети во рускиот напад на Запорожје

Од:

Гувернерот на областа Запорожје на каналот Телеграм објави дека руски ракети паднале на дел од градот и предизвикале пожар во повеќекатница.

Тој додаде дека едно лице е убиено, а седум се ранети.

Би можело да ве интересира

Жестоки битки за важен град кај Донецк. „Се потешко е, Русите напаѓаат од сите страни“

Русите напредуваат во близина на важен град

Грците го прекинаа транспортот на руска нафта

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Војна со дронови: Украина и Русија се напаѓаат со беспилотни летала

Финска: Нема разговори со Русија

„Ни требаат три важни победи“