Една жртва и седуммина ранети во рускиот напад на Запорожје

Од:

Гувернерот на областа Запорожје на каналот Телеграм објави дека руски ракети паднале на дел од градот и предизвикале пожар во повеќекатница.

dobivaj vesti na viber

Тој додаде дека едно лице е убиено, а седум се ранети.

Би можело да ве интересира

Во последните напади во Херсон, Харков и други градови има жртви

Ана Ололовска

Струјата се врати во Киев по четири дена

Ана Ололовска

Шефот на НАТО ја пофали германската поддршка за Украина пред средбата во Букурешт

Ана Ололовска

Русија не е сериозно ослабена од војната во Украина, тврди естонскиот министер за одбрана

Ана Ололовска

Британскиот премиер: Верувам во слободата

Ана Ололовска

Кадиров се заканува: Ќе ги победиме сатанистите

Ана Ололовска