Џорџија уште еднаш ја потврди победата на Бајден

Од:

Џорџија денеска повторно ги потврди резултатите од претседателските избори на 3 ноември, потврдувајќи дека новоизбраниот демократски претседател Џо Бајден победи во таа американска држава, се наведува во соопштението на државниот секретар Бред Рафенспергер.

dobivaj vesti na viber

Повторното сертифицирање следеше по рачното пребројување на гласовите што го побара ревизијата и формално пребројување, што беше побарано од тимот на републиканскиот претседател Доналд Трамп.

Во двата наврата победата на Бајден беше потврдена, се додава во соопштението.

Би можело да ве интересира

Сослушување за нападот на Капитол, Трамп обвинет за државен удар

Катерина Павлова-Николовска

Маск ќе го одблокира Трамп на Твитер

А1он

Трамп планирал да ги уништи нарко-картелите во Мексико со ракетни напади

Групацијата „Трамп“ навреме не доставила документи до Судот, ќе плаќа пенали од десет илјади долари дневно

Трамп го повика Путин да ги објави сите штетни информации за семејството на Бајден

Катерина Павлова-Николовска

Почна да работи социјалната мрежа на Трамп