Џаред Кушнер во Саудиска Арабија

Од:

Саудискиот престолонаследник принцот Мухамед Бин Салман синоќа се состана со високиот советник на американскиот претседател Доналд Трамп, Џаред Кушнер, објави саудиската државна агенција СПА.

Бин Салман и Кушнер разговарале за изгледите за мир во регионот и важноста од продолжување на преговорите меѓу Палестинците и Израел.

Зетот на Трамп, Кушнер, вчера почна посета на регионот, при што ќе престојува во неколку земји од Заливот.

Би можело да ве интересира

Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации

Жарко Настоски

Трамп ќе оди за Флорида на денот на инаугурацијата на Бајден

Жарко Настоски

Пентагон: Бројот на американски војници во Авганистан и во Ирак е намален на 2.500

Жарко Настоски

Бајден доби официјален претседателски профил на Твитер

Жарко Настоски

По САД и Русија се повлекува од Договорот за отворено небо

Ана Ололовска

Лиза Монако назначена за привремен шеф на внатрешната безбедност на САД

Ана Ололовска