Две лица загинаа во пукање во болница во Далас

Од:

Две лица се убиени во престрелка во болница во градот Далас, во американската држава Тексас, а полицијата го идентификувала осомничениот за престрелката и го ранила.

Во полициското соопштение се наведува дека Нестор Ернандез (30) бил уапсен откако полицаец од здравствениот систем го ранил во Медицинскиот центар „Методист“ во Далас.

Ернандез, кој бил условно пуштен по тежок грабеж, бил пренесен во друга локална болница на лекување, објави Далас Морнинг Њуз.

Имињата на жртвите не се објавени, додека локалните здравствени власти во соопштение наведоа дека жалат за загубата на членовите на нивниот тим.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пукање во училиште во Нешвил, има мртви

Катерина Павлова-Николовска

Маж во Хамбург уби човек, а потоа се самоуби

(ВИДЕО) Двајца студенти повредени во пукање во Тексас

Ранети двајца браќа во пукотница на наплатна станица „Желино“

Најмалку петмина ранети во оружен инцидент во Лос Анџелес

Драма во Париз: Маж пукал од балкон, полицијата ги затвори улиците