Две деца избодени до смрт во Бронкс, осомничена е мајката

Од:

Две момчиња на возраст од три години и 11 месеци се пронајдени во стан во предградието Бронкс во Њујорк со повеќе убодни рани на вратот и торзото и се пренесени во болница, но повредите биле премногу тешки и лекарите не можеле да ги спасат, пренесуваат американските медиуми.

Нивната 24-годишна мајка била однесена во полиција, а потоа пренесена во болница откако, како што пренесуваат медиумите, чудно се однесувала.

Мајката не е уапсена, а таткото на децата не е приведен, изјави заменик началникот на новинарите. Но, подоцна медиумите објавија дека мајката е осомничена.

Тој рече дека полицајците дејствувале откако добиле пријава за чудно однесување на една жена. На полицијата и било кажано дека жената се обидувала да ги запали работите во кујната и ја нашле во стан на третиот кат. „Таа постапуваше нерационално“, рече заменик началникот.

Според него полицајци и член на семејството се обиделе да ги реанимираат децата додека чекале брза помош, која ги однела во болница, каде што починале.

„И покрај максималните напори на полициските службеници, двете деца им подлегнаа на повредите“, рече заменикот.

Полицијата приведе лице од интерес и ја продолжува истрагата, рече тој. Дел од медиумите пишуваат дека се работи за мајката и дека таа прво ги избодела децата, а потоа се обидела да ја запали кујната.

Сосетката Шенон Холифилд во ходникот рече дека родителите на момчето се расправале претходно истиот ден. Подоцна го слушнала врискањето на таткото и го видела како ги носи двете момчиња, голи и облеани во крв низ ходникот.

„Врискаше хистерично – помогни ми! Ја отворив вратата и го видов како слегува низ ходникот со две момчиња во раце. Тие беа мртви. Насекаде имаше крв”, изјавила таа.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Леденa бура направи хаос во САД, откажани летови, сообраќајки, затворени училишта

Катерина Павлова-Николовска

САД го блокираат влезот на Косово во Советот на Европа

Амбасадата на САД во Турција ги предупреди Американците на можни напади во Истанбул

Ентони Блинкен пристигна во посета на Каиро

Ана Ололовска

Укината специјалната единица во Мемфис чии членови до смрт претепаа афроамериканец

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тројца загинати во пукање во Лос Анџелес

Ана Ололовска