Двајца полицајци избодени на улица во Лондон, напаѓачот уапсен

Од:

Двајца полицајци се повредени денеска во напад со нож на улица во центарот на Лондон, а напаѓачот е уапсен, соопшти полицијата.

Нападот се случил на плоштадот Лестер, каде има многу туристи, но не во близина на Вестминстерската сала, каде илјадници луѓе чекаат на ред да и оддадат почит на кралицата Елизабета Втора, јавува АП.

Полицијата соопшти дека нејзини припадници „налетале на маж со нож“ и дека двајцата полицајци се во болница каде се чекаат информации за нивната состојба.

И напаѓачот по апсењето е во болница, а се сомничи дека нанел тешка телесна повреда и нападнал службено лице.

Полицијата ги истражува околностите на овој напад.

Би можело да ве интересира

Пресуда: 300 евра казна и 3 години забрана за влез за уапсените бугарски државјани

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ

Пукање во Грачаница

Насилник со нож нападна момче во автобус на ЈСП

Горан Наумовски

Хорор во Лондон: Маж остави фетус во кутија пред болница

Горан Наумовски

Син 33 пати со нож го избодел неговиот татко во Лондон: „Немам што да изгубам, со години ме силуваше и малтретираше“

А1он