Двајца Палестинци загинаа во судири со израелската војска на Западниот Брег

Од:

Двајца Палестинци се убиени за време на одделни операции на израелската армија на Западниот Брег, јави ДПА.

dobivaj vesti na viber

Еден 25-годишен маж е застрелан од огнено оружје во близина на Наблус, а еден 26-годишен маж во близина на Рамала, соопшти денеска палестинското Министерство за здравство.

После бранот терористички напади во Израел изминатата пролет, армијата спроведува повеќе рации на Западниот Брег.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

САД и Израел заеднички развиваат ласерски систем за против-воздушна одбрана

Ана Ололовска

Израелски авиони го нападнаа Појасот Газа по падот на проектил во близина на граничното подрачје

Израел ќе го депортира палестинскиот адвокат Хамури во Франција

Ана Ололовска

Израелската армија уби двајца припадници на Исламски џихад

Еден Палестинец е убиен за време на израелска воена операција на Западниот Брег

Ана Ололовска

Израелски војници убија четворица Палестинци

А1он