Драма во Англија: Автомобил влета во толпа од 800 луѓе

Од:

Автомобил управуван од непознат возач влетал во толпа од 800 луѓе во англискиот град Конглтон, на улицата каде што се одржува божиќниот пазар.

Според соопштението на локалната полиција, уапсени се три лица, а автомобилот подоцна бил пронајден напуштен.

Стив Браун, сопственик на продавницата на Хај Стрит, рече дека затворал кога слушнал шкрипење на гуми и луѓе како врескаат.

„Беше апсолутно ужасно. час. Автомобилот одеше низ Хај улицата која е полна со тезги и луѓе. Мора да возеше најмалку 50 милји на час. Луѓето скокаа од патот”

Би можело да ве интересира

Украинските војници на обука за управување тенкови во Велика Британија

Британскиот премиер го разреши претседателот на владејачката Конзервативна партија поради кршење на министерскиот кодекс

Ана Ололовска

Иран воведе нови санкции против ЕУ и Велика Британија

Ана Ололовска

Лами: Не сакаме назад во ЕУ, но повторно ќе се поврземе

Ана Ололовска

Британскиот Врховен суд ја отфрли тужбата на Ујгурите против британската Влада

А1он

Маж и жена од Британија ги изгладнувале децата и ги туширале со врела вода

Ана Ололовска