Донација од британската кралица Елизабета за бегалците од Украина

Од:

Британската кралица Елизабета Втора даде донација за поддршка на луѓето кои бегаат од конфликтот во Украина, соопшти коалицијата на британски хуманитарни организации која упати апел за собирање средства.

dobivaj vesti na viber

„Голема благодарност до Нејзиното Височество Кралицата што продолжи да го поддржува Комитетот за итни случаи при катастрофи и за дарежливата донација на хуманитарниот апел за Украина“, објави коалицијата на хуманитарни организации на Твитер.

Бакингемската палата соопшти дека тоа е приватна работа и одби да даде какви било детали.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Москва тврди дека експлозиите на Крим се саботажа

Горан Наумовски

Работници од окупираната нуклеарна централа за Би-Би-Си: Русите нè имаат на нишан, тука изградија база

Уцената на Калуш Оркестра за „чистка“ на сцената од Руси не успеа, нема да настапат на фестивалот

Велика Британија, Данска и Германија најавија дополнителна воена помош за Украина

А1он

ОН негираат дека Анкара од Киев добила поевтино жито

Ана Ололовска

Русија создава нова копнена формација за поддршка на операцијата во Украина, тврди британското Министерство за одбрана

А1он