Додека кралицата спиеше маж провали во Бакингамската палата

Од:

Еден 22 годишен маж е уапсен откако се искачи преку предните порти на Бакингемската палата во средината на ноќта, соопшти англиската полиција.

Кралицата во тоа време беше во палатата.

Натрапникот не носел оружје и инцидентот не се третира како терор, соопштија властите.

Портпаролката на палатата одби да каже дали кралицата била информирана за инцидентот.

Мажот е ослободен но е под истрага, информира Скотланд Јард.

Би можело да ве интересира

Десет години затвор за напаѓачот на Озил и Колашинац

Татјана Ташкова

Највисоко ниво на предупредување за британските бродови во територијалните води на Иран

Шпански весник тврди дека тимот на Асанж сакал да го прокриумчари во Русија или Куба

Татјана Ташкова

Трамп: Повеќе нема да имаме работа со британскиот амбасадор

Реакции по објавата дека Иран го надмина нивото на збогатен ураниум

Британски амбасадор во САД: Администрацијата на Трамп е неспособна