Директорот за комуникации на Трамп поднесе оставка

Од:

Директорот за комуникации во Белата куќа, Бил Шајн, поднесе оставка.

„Бил Шајн синоќа поднесе оставка“, соопшти портпаролката на американскиот претседател, Доналд Трамп, Сара Сандерс.

Таа додала дека Шајн ќе продолжи да го поддржува Трамп и неговата програма и дека ќе работи како висок советник во кампањата на Трамп за следните претседателски избори во 2020 година.

Трамп во соопштението навел дека Шајн направил исклучителна работа додека работел со него и дека се радува на соработката во кампањата со него.

Бил Шајн е поранешен директор на „Фокс њуз“.

Би можело да ве интересира

Бела куќа: Трамп навистина жали што не вовел повисоки царини за Кина

Трамп негира дека се согласил Макрон да преговара со Иран во име на Г-7

Трамп му вети „многу голем“ трговски договор на Џонсон по Брегзит

Русија ќе разгледа евентуален повик за влез во Г7 на следниот самит во САД

Прв смртен случај од електронски цигари во Илиноис

Кина ќе одговори на новите американски царини