ВИДЕО: Дете загина при експлозија на гас во куќа во Лондон

Од:

Дете е пронајдено мртво во урнатините на куќа со тераса по голема експлозија на гас и пожар во јужен Лондон утринава.

Соседите рекоа дека звучело „како бомба да експлодирала“, нешто по 7 часот утринава, додека 40 пожарникари и шест противпожарни возила притрчале на местото на настанот со поддршка од полиција и болничари.

Една куќа беше целосно уништена додека соседните имоти и куќите од другата страна на улицата  исто така беа тешко оштетени.

Три лица се хоспитализирани со потенцијално опасни повреди по живот, а противпожарната бригада потврди дека нивните екипи за пребарување и спасување трагаат по уште едно исчезнато лице, за кое се стравува дека е четиригодишно девојче, според соседите.

Во 14 часот беше потврдено дека е пронајдено мртво дете. Властите допрва треба да ја потврдат возраста или полот на жртвата.

„Слушнав силен тресок што звучеше прилично страшно. Звучеше како гром. За жал мислам дека беше истекување на гас“, рече еден од соседите.

Би можело да ве интересира

Хорор во Лондон: Маж остави фетус во кутија пред болница

Горан Наумовски

Украинските војници на обука за управување тенкови во Велика Британија

Британскиот премиер го разреши претседателот на владејачката Конзервативна партија поради кршење на министерскиот кодекс

Ана Ололовска

Син 33 пати со нож го избодел неговиот татко во Лондон: „Немам што да изгубам, со години ме силуваше и малтретираше“

А1он

Иран воведе нови санкции против ЕУ и Велика Британија

Ана Ололовска

Лами: Не сакаме назад во ЕУ, но повторно ќе се поврземе

Ана Ололовска