Дете е избодено до смрт во расправија меѓу двајца мажи на улица во Чешка

Од:

Дете е избодено до смрт при расправија меѓу двајца мажи на улица во чешкиот град Мост, соопшти полицијата. Полицијата ги приведе учесниците во инцидентот.

CNN Prima News објави дека таткото го држел своето дете во раце кога друг маж го нападнал. Очевидец изјави за телевизијата дека осомничениот маж го прободел детето право во вратот. Момчето имало 3 или 4 години, пишуваат медиумите.

Убиството се случи недалеку од центарот на Мост, индустриски град со околу 65.000 жители на северозападот на Чешка.

Би можело да ве интересира

Спречен шверц на брендирани часовници: Возачот рекол дека се лекови за болно дете

Орце Костов

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он

Загинатите кај Крушево се од едно семејство – мајка и дете починаа, таткото и две деца повредени

Девојче се задави со појас во училиштен автобус, надзорничката гледала во мобилниот

Горан Наумовски

Гест на благодарност: Дете вози велосипед по стрмни падини за да им однесе вода на пожарникарите во Грција

Орце Костов

Пронајдено исчезнатото дете од Чаир – било во Куманово

Анита Петровска Рајковиќ