Денеска се прегласува на едно избирачко место во Чаир

Од:

На избирачкото место 2901 во општина Чаир денеска се повторува гласањето од вториот круг на локалните избори, откако Управниот суд донесе одлука за прегласување по жалбата на БЕСА.

На оваа избирачко место гласаат вкупно 719 избирачи, а вкупната разлика во Чаир помеѓу Висар Ганиу од ДУИ и Зекирија Ибраими од БЕСА во вториот круг беше 209 гласа.

На избирачкото место 2901 тогаш разликата беше 66 гласа.

Би можело да ве интересира

Заев најави брзо решавање на проблемот со дивоградбата кај Мавровка

Ана Ололовска

МВР ќе поднесе кривична пријава против пет лица за орото во Чаир

А1он

За два дена нови 46 случаи на коронавирус во Чаир, бројката на заболени се искачи на 352

Мери Јордановска

Локален совет за превенција на општина Чаир: Засилени мерки за справување со Ковид 19

Ана Ололовска

За два дена во Чаир нови 40 лица заболени од Ковид-19

Мери Јордановска

Градоначалникот на Чаир реагира дека Шилегов ја присвоил заслугата за новиот кружен тек

А1он