Дел од поранешните министри Путин ги постави за свои советници

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин за свој нов советник го постави поранешниот министер за економски развој Максим Орешкин. Орешкин на неговата министерска позиција го замени Максим Решетњиков, јавија британските медиуми.

Рускиот претседател, исто така, доскорешниот министер за култура Владимир Медински го постави за еден од своите советници.

Потегот на Путин следеше откако руската Влада минатата недела поднесе оставка.

Би можело да ве интересира

Часин: Против Русија војувавме 16 пати, ако треба ќе војуваме уште еднаш

А1он

Путин и Ердоган: Потребни се нови мерки во Сирија

Ана Ололовска

Столтенберг бара итно Сирија и Русија да запарат со нападите во Идлиб

Ана Ололовска

Русија забрани влез на државјани на Иран во земјата

Ана Ололовска

ВИДЕО: Русија испраќа воени бродови крај Сирија

Ана Ололовска

Москва е загрижена за активностите на НАТО во близина на нејзините граници