Човечки останки од исчезнати оператори во кол центри се пронајдени во 45 кеси во западно Мексико

Од:

Човечки останки пронајдени во 45 кеси во западно Мексико се чини дека се совпаѓаат со оние на исчезнатите оператори за кол-центри, соопштија државните обвинители во мексиканската држава Халиско.

Обвинителството на Халиско соопшти дека останките сè уште се подложени на форензички тестови за формално да се идентификуваат телата, објави Ројтерс.

– Според прелиминарните информации, откритијата во населбата Мирадор Ескондидо во Сапопан се совпаѓаат со физичките карактеристики на дел од младите по кои се трага – се наведува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Границата на САД и Мексико е најопасниот премин на светот: Стотици мртви и исчезнати

Новинар убиен на плажа: Директорот на мексикански портал е втора жртва од медиумите во таа земја за седум дена

Терористички напад во Мексико, загинаа и деца: „Тоа е нешто што досега не сме го виделе овде“

Напад на банда во Мексико, тројца безбедносни службеници убиени со експлозив

Горан Наумовски

ВИДЕО: Се запали платформа за нафта во Мексико, двајца мртви

Најмалку сто луѓе загинаа поради екстремните горештини во Мексико