Четворица загинати во напад на беспилото летало во Пакистан

Од:

Во воздушен напад на американско беспилотно летало загинаа најмалку четворица екстремисти.

Нападот е извршен врз автомобил, кој целосно бил уништен, во племенскиот реон Датакел во Северен Вазиристан, подрачје кое се граничи со Авганистан. Засега не е познат идентитетот на загинатите.

Ваквите напади не престануваат и покрај постојаните барања од страна на Пакистан, САД да прекинат со извршување воздушни напади на негова територија.

Би можело да ве интересира

Пакистан: Уапсен сопственикот и операторот на жичарницата која вчера се заглави

ЖИВО: Битка за спас на животите на шест деца и двајца наставници во Пакистан, заглавени се на жичница на 370 метри

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Ужасна несреќа во Пакистан: Најмалку 18 мртви во судар на автобус и комбе

Катерина Ѓуровски

Најмалку 30 загинати и 60 повредени во железничка несреќа во Пакистан

Воз излета од шините, најмалку 19 загинати во Пакистан

(ВИДЕО) Камера го сними моментот кога самоубиец активираше бомба, сè уште се пребројуваат мртвите