Четворица убиени во САД, напаѓач влегол во бар и почнал да пука

Од:

Четири лица загинаа утрово во пукање во Канзас Сити, објави Си-ен-ен, повикувајќи се на официјалниот твитер-профил на полицијата во овој американски град.

Вкупно девет лица се застрелани од огнено оружје кога непознат вооружен напаѓач влегол во бар и отворил оган, соопшти полицијата за Си-ен-ен.

Инцидентот се случил во 1:30 часот по локално време.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пукање меѓу моторџиски банди во САД: На собир на речиси 30.000 моторџии, најмалку три лица загинаа

Горан Наумовски

Уапсен погребник: Наплатувал, а не ги закопувал починатите, во фирмата пронајдени трупови во фаза на распаѓање

САД и ЕУ и се закануваат на Русија: „Ова е исклучително опасна ескалација“

Американските власти уапсија двајца кинески агенти

Татко и син од САД 10 години мамеле на лотарија, заработиле повеќе од 20 милиони долари

Ана Ололовска

Татко претепан до смрт додека го бранеше синот: Тинејџери го нападнаа, сакаа да ја прoдолжат тепачката што започна на училиште