Четворица сурфери погинаа на холанскиот брег, кај Шевенинген

Од:

Четири лица го забија живото за време на сурфањето на холандскиот брег, информира денеска полицијата во Хаг, јави ДПА.

Утринава од морето биле извлечени две тела, додека другите две беа пронајдени синоќа, појасни агенцијата.

Спасувачките служби со брод и хеликоптер трагаат по уште еден исчезнат сурфер.

Сурферите биле дел од група која била зафатена од силен ветер и струи на брегот крај Шевенинген, во близина на Хаг. Седуммина од нив не можеле сами да стигнат до брегот и морале да бидат спасени од службите за итни случаи.

Би можело да ве интересира

Руте: Италија следниот пат треба сама да ги решава проблемите

Ана Ололовска

Кина го прекина увозот на свинско месо од Холандија

Ана Ололовска

Во Холандија почна аукција за 5Г фреквенции

А1он

Во Хаг приведени над 400 луѓе поради насилни протести против мерките за коронавирусот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Водени топови против демонстрантите во Хаг кои се против рестрикциите за заштита од Ковид-19

А1он

Во ера на дрскост, трезвен и нормален холандски премиер

Ана Ололовска