Четиригодишно дете со Бентли прегази пешак во Монако

Од:

Четиригодишно дете синоќа со автомобил прегази пешак во Монако. Повредениот човек беше префрлен во болница во Ница, каде беше опериран и не е во животна опасност.

dobivaj vesti na viber

Несреќата се случи пред хотелот Париз во Монако, каде претстојува сопственикот на автомобилот Бентли и неговото семејство од Ерменија.

Полицијата соопшти дека возачот излегол од автомобилот за да го предаде клучот на лицето кое ги паркира возилата. А детето од задното седиште се префрлило напред и ја пристиснало педалата за гас. Автомобилот се придвижил при што удрил во пешак, кој во моментот излегувал од хотелот.

Се уште е непознато како автомобилот се придвижил ако биле отстранет клучот, а возачот не се сеќава дали го изгаснал моторот. Во тек е истрага за несреќата.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден пешак во Скопје

Изречени 18 месеци затвор за возачот кој прегази битолчанец на тротинет: Судството го уби брат ми по вторпат

Кристијан Ландов

Тешко повредени двајца Срби, со автомобил излетале од автопатот Куманово-Скопје

25-годишен скопјанец загина кај Катланово, со мотоцикл излетал од патот

Катерина Павлова-Николовска

Во верижен судар во Пробиштип повредени три лица

Катерина Павлова-Николовска

Обвинителството ќе ги прегледува надзорните камери за сообраќајката во која беше прегазен пешак кај мостот „Гоце Делчев“