Четири тони кокаин запленети неделава во Панама, уапсен политичар од владејачката партија

Од:

Повеќе од четири тони кокаин се запленети неделава во Панама во три одделни акции на полицијата, а во една од нив е уапсен гувернер од партијата на претседателот на државата.

Гувернерот на домородната зона во карипскиот регион, Ерик Иван Мартело, кој е назначен од претседателот Кортизо, е уапсен заедно со уште едно лице додека патувале со автомобил во кој имало 79 пакети со кокаин, сокриени под седиштата.

Панама, преку која минуваат големи количества дрога од Колумбија на пат кон САД, минатата година го урна сопствениот годишен рекорд на заплена на дрога. Минатата година биле запленети 91 тон дрога, претежно кокаин.

Би можело да ве интересира

Во Кичево запленет кокаин, дилерот уапсен

Жарко Настоски

Притвор за дилер на кокаин од Куманово

А1он

Во Парагвај запленет кокаин вреден 500 милиони долари

Жарко Настоски

Албански државјанин фатен со кокаин кај Ќафасан

Жарко Настоски

Средношколка фатена со кокаин, средношколец со марихуана

Искра Манојлоска

Разрешен директорот на Улици и патишта Сенад Смаиловиќ, откако бил фатен со кокаин

Жарко Настоски