Четири деца изгореа во пожар во Германија

Од:

Четири деца загинаа во пожар кој избувна во куќа во Сарбрикен, во западниот дел на Германија.

Според првичните информации на полицијата, жртвите се две момчиња и две девојчиња на возраст од три до седум години.

Полицијата успеала да спаси една 27-годишна жена, една година постар маж и бебе.

Весникот „Билд“пишува дека тие се родители на загинатите деца.

Трагедијата се случила рано утринава.

Би можело да ве интересира

Браун: Германија можно е да ги ограничи невакцинираните

Ана Ололовска

Низ новиот берлински аеродром „Бер“ вчера минале рекордни 50.000 патници

Ана Ололовска

Во поплавите во Германија загинаа 180 лица, а околу 150 се водат за исчезнати

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скандал во Германија, новинарка се мачкаше со кал за да личи како да помагала во поплавите

Жарко Настоски

САД и Германија се договорија за спорниот гасовод „Северен поток 2“, пишува „Вашингтон пост“

Жарко Настоски

Холандија го избегна германското сценарио со поплавите

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 + sixteen =