Чешкиот министер за внатрешни работи позитивен на коронавирусот

Од:

Чешкиот вицепремиер и министер за внатрешни работи Јан Хамчек потврди дека е позитивен на коронавирусот.

Хамчек (41) е на чело на Кризниот штаб за борба против вирусот.

Тој е лидер на Социјалдемократската партија, помал партнер во владејачката коалиција.

Би можело да ве интересира

Новиот поглавар на СПЦ Хризостом примен во болница со Ковид-19, откако денеска служел литургија

Жарко Настоски

Чешка до 2038 година ќе запре со ископ на јаглен

Жарко Настоски

Писма со закани до експертите за Ковид-19 во Холандија

Жарко Настоски

Сè поголем број заразени и починати од Ковид-19 во Британија

Жарко Настоски

Србија: 69 починати во изминатите 24 часа, нови 7.782 заразени

Жарко Настоски

Во Италија помалку смртни случаи од Ковид-19 по вчерашниот рекорд

Жарко Настоски