Буданов: На Русија и снемува ракети

Од:

Шефот на воената разузнавачка служба на Украина, Кирил Буданов, тврди дека руската залиха на ракети е при крај, пренесе Ројтерс.

Буданов изјави за националната телевизија дека Русија има ракети со висока прецизност за да изврши уште неколку големи воздушни напади врз Украина пред да истече нејзината залиха на проектили.

Би можело да ве интересира

Уапсен руски шпион во Украина

Горан Наумовски

Украинскиот премиер: Ни требаат дополнителни 17 милијарди долари

Кремљ: Бајден го има клучот за завршување на војната во Украина

Горан Наумовски

Десет цивили загинаа во најновото руско гранатирање

САД: Ќе поминат многу месеци пред тенковите „Абрамс“ да им биде испорачани на Украинците

САД и Франција не ја отфрлаат можноста за испраќање борбени авиони во Украина