Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Од:

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19.

Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од самоизолација да ги извршува своите редовни работни обврски.

Британскиот министер за здравство Мет Хенкок, кој претходно беше позитивен на тестот на коронавирус, се врати на работното место, а некои министри биле во самоизолација.

Би можело да ве интересира

Црна Гора прогласи крај на епидемијата на коронавирусот

А1он

Во авион од Доха за Атина 12 позитивни случаи на Ковид-19, во карантин 91 патник

А1он

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

„Ако затворите за Задушница, тешко вас“, му се заканиле на градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски

Маја Илиевска-Пачемска

Започна тестирање за антитела на вработените во болниците во Грција

А1он

Тиодоровиќ: Да ги укинеме сите мерки во Србија, да ги пуштиме луѓето да живеат

Ана Ололовска