Британија: Пад на бројот на новозаразени

Од:

Во Обединетото Кралство во изминатите 24 часа се регистрирани 76.807 новозаразени со коронавирус, со што продолжува падот на бројот на заразени со Ковид-19, покажуваат официјалните податоци.

dobivaj vesti na viber

Во исто време, бројот на смртни случаи од коронавирус е малку зголемен на 297, објави Ројтерс.

Претходниот ден од Ковид 19 биле заразени 95.787 лица, а починале 288.

Би можело да ве интересира

Бил Гејтс: Лудо е да се каже дека мојата улога во пандемијата на коронавирус е злокобна

Ана Ололовска

Северна Кореја информира за уште 186.000 случаи на „треска“ во епидемијата на Ковид-19

Ана Ололовска

Џонсон го убедувал Ердоган да соработува со Финска и Шведска за членството во НАТО

Ана Ололовска

Внимателно реактивирање на животот во Шангај и Пекинг

Ана Ололовска

Маската во затворените простори, единствената Ковид мерка актуелна во Грција

Ана Ололовска

Северна Кореја петти ден по ред има повеќе од 200.000 новоинфицирани со коронавирус

Ана Ололовска