Британец успеал да се качи на авион од Шпанија до Ливерпул без пасош

Од:

Британското МВР истражува како патник успеал да се качи на авион од Шпанија за Велика Британија без пасош.

Човекот бил сослушан од службеници, кои се одговорни за гранична контрола на аеродромот „Џон Ленон“ во Ливерпул, откако тој пристигнал таму со лет од Канарските острови.

Министерството наведува дека патникот добил дозвола да влезе во Велика Британија, откако проверката утврдила дека британски државјанин и претходно имал валиден пасош.

Според весникот „Дејли мејл“, патникот користел фотокопија од карта за автобус за да се качи на авион на компанијата „Рајанер“, бидејќи наводно пасошот му бил украден.

Би можело да ве интересира

Австралија не се наоѓа таму каде што сите мислат

Емир Латифовиќ

Дали животните можат да предвидат земјотрес?

Емир Латифовиќ

Сопственикот на „Зара“ Амансио Ортега го симна Бил Гејтс од тронот како најбогат човек на светот

Емир Латифовиќ

218 години од првиот скок со падобран

Емир Латифовиќ

Петнаесет работи кои ги предвиде Бил Гејтс во 1999 година

Емир Латифовиќ

На денешен ден

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

four × 1 =