Благ пораст на бројот на починати од Ковид-19 во Велика Британија

Од:

Бројот на починати од коронавирус во Велика Британија се зголеми за 176 од вкупни 43,906, соопшти британското Министерството за здравство и социјална заштита.

Состојбата е во благ пораст во однос на вчерашниот број од 155 новозаразени, пренесува Ројтерс.

Според официјалните извештаи, во изминатите 24 часа тестирани се 226,398 лица, а 829 се позитивни на коронавирус.

Би можело да ве интересира

Путин објави дека руската вакцина за Ковид-19 е регистрирана, неговата ќерка веќе ја примила

А1он

Грција го ограничува работното време на угостителските објекти

А1он

Децата во Србија ќе одат на училиште со скратени часови

ВИДЕО: Познатата актерка почна да ја губи косата, откако прележа Ковид-19

А1он

Во светот над 20 милиони заразени од почетокот на пандемијата

А1он

Во Шведска во јули остар пад на бројот на нови случаи, епидемиолозите изненадени

А1он