Бил Клинтон отпуштен од болница

Од:

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон во придружба на неговата сопруга, поранешната државна секретарка Хилари ја напушти болницата во Калифорнија.

dobivaj vesti na viber

Клинтон беше хоспитализиран на 12 октомври откако беше на собир на неговата фондација во Калифорнија.

Бил Клинтон (75) беше претседател на САД од 1993 до 2001 година.

Би можело да ве интересира

Клинтон денеска ќе биде пуштен од болница

Ана Ололовска

Бил Клинтон примен во болница заради инфекција на крвта

Катерина Павлова-Николовска

Според тајни документи Клинтон одбил да се сретне со британската кралица

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бил Клинтон изгледа задрема додека го слушаше говорот на Бајден

Жарко Настоски

Бил Клинтон и САД беа блиску да ја изневерат Босна и Херцеговина

Ана Ололовска

Објавени тајни документи: Како пропаднал планот на Клинтон да го реши прашањето на Босна

Ана Ололовска