Бил Клинтон има корона

Од:

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон (76) објави дека има коронавирус.

Тој додаде дека има „благи симптоми“.

Имам благи симптоми, но генерално сум добро и сум дома“, напиша Клинтон на Твитер.

Тој додаде дека е среќен што е вакциниран и што примил бустер доза, поради што има благи симптоми и ги повика сите да го прават истото.

Клинтон беше претседател на САД од 1993 до 2001 година.

Би можело да ве интересира

25 години од големиот скандал, Моника Левински изгледа подобро и привлекува внимание

Бил Клинтон отпуштен од болница

Ана Ололовска

Клинтон денеска ќе биде пуштен од болница

Ана Ололовска

Бил Клинтон примен во болница заради инфекција на крвта

Катерина Ѓуровски

Според тајни документи Клинтон одбил да се сретне со британската кралица

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бил Клинтон изгледа задрема додека го слушаше говорот на Бајден

Жарко Настоски