Бил Гејтс прими вакцина против коронавирусот

Од:

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на Твитер и објави фотографија.

Гејтс наполни 65 години и со тоа влезе во делот од популацијата на САД кој се смета за ризична група и има приоритет во вакцинирањето.

-Неделава ја примив првата доза и се чувствувам прекрасно, истакна милијардерот.

Тој им се заблагодари на „научниците, волонтерите, регулаторите и здравствените работници од првите борбени линии заради кои дојдовме до ова“.

Тој не откри која од достапните вакцини ја примил.

Би можело да ве интересира

Бил Гејтс ја исплати Мелинда ден по разводот, на сметка ѝ легнале акции вредни 1.8 милијарди долари

Жарко Настоски

Нема можност ниту потреба да се избира вакцина, сите се безбедни, уверува Филипче

Маја Илиевска-Пачемска

Министерство за здравство: Граѓаните грешеле при изборот на локацијата за вакцинација, ќе може да се вакцинираат во местото на живеење

Катерина Павлова-Николовска

Вучиќ најави парични награди за вакцинираните против ковид

Катерина Павлова-Николовска

Мелинда барала развод, нема предбрачен договор – објавени документите за разделбата на Гејтсови

Жарко Настоски

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години во брак

Жарко Настоски