Берлин ја враќа Британија во списокот на држави со висок ризик од Ковид-19

Од:

Велика Британија од утре ќе се врати на германскиот список на земји со висок ризик, и покрај малата инциденца на Ковид-19, јави ДПА.

Причината за одлуката е „ограничената појава“ на варијантата на вирусот, која беше пронајдена во Индија, соопшти синоќа Институтот за инфективни болести „Роберт Кох“.

Би можело да ве интересира

Британскиот премиер и кралицата се сретнаа очи во очи по цела една година

Жарко Настоски

ВИДЕО: Русите пукаа, а британскиот разурнувач намерно влезе во водите на Крим, вели новинар на Би-би-си, кој е на бродот

Жарко Настоски

Блинкен ја прогласи Германија за „најдобар пријател на САД“

Жарко Настоски

Во Грција од утре не мора да се носат маски на отворено

Жарко Настоски

Европа цело лето ќе нема дерман од индискиот сој на коронавирусот, предвидува агенција на ЕУ

Жарко Настоски

Меркел бара цела Европа да ја изолира Британија поради индискиот сој на коронавирусот

Жарко Настоски