Бан Ки-мун ги осуди нападите во Париз

Од:

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан КИ-мун ги осуди „терористичките напади достојни за презир“ во Париз.

– Генералниот секретар верува дека француските власти ќе направат се во нивна моќ, брзо да се приведат извршителите, се наведува во соопштението од Светската организација.

Би можело да ве интересира

Нови тајни документи: САД го шпионирале шефот на ОН, неговите разговори беа објавени

Ана Ололовска

Русија денеска го презема претседавањето со Советот за безбедност на ОН

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Хаос во Париз: полицијата употреби солзавец за да ги избрка демонстрантите кои горат и кршат низ градот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во Франција нови протести, во Париз се насобраа 8000 тона ѓубре

Нови судири меѓу полицијата и демонстрантите во Париз поради пензиската реформа на Макрон

Горан Наумовски

10.000 тони ѓубре на улиците на Париз