Бајден: Кина сè уште не обезбеди зголемена воена поддршка за Русија

Од:

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека и покрај знаците дека Кина размислува за зголемена воена поддршка за Русија, земјата сè уште не реагирала на тоа.

„Тоа не значи дека нема, но сè уште не го сторила тоа“, рече Бајден за време на прес-конференцијата во Отава, Канада, каде што се сретна со канадскиот премиер Џастин Трудо.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Бајден повторно падна, тројца му помагаа да стане

ВИДЕО: Жената која го обвини Бајден за сексуален напад пребега во Русија

Катерина Павлова-Николовска

Бојан Стојаноски: Бајден има плата од 31.000 евра, а Ковачевски и Груби ќе плаќаат 36.500 евра месечно за надзорник

Орце Костов

Москва: Само да не го изберат „типот со деменција“

Шолц: Се надевам дека Бајден повторно ќе победи на изборите

Ана Ололовска

Бајден: Имам цврста украинска гаранција дека Ф-16 нема да се користи на руска територија