Бајден го однесе Макрон на сладолед

Од:

Францускиот претседател Емануел Макрон слета во Вашингтон во вторник во четиридневна државна посета за да го истакне извонредното француско-американско пријателство.

Американскиот претседател Џо Бајден сподели слика со Емануел Макрон како јаде сладолед за време на државната посета на францускиот претседател.

Фотографијата објавена на Твитер профилот на Бајден доцна во средата го покажува Бајден како седи до Макрон со чинии со сладолед пред нив во Фиола Маре, италијански ресторан за морска храна во Вашингтон.

Сопругите на двајцата лидери, Џил Бајден и Брижит Макрон, седат спроти нив, без сладолед.

Над сликата Бајден напиша: „Добредојдовте пријатели во градот“.

Би можело да ве интересира

Во викендичката на Бајден не биле пронајдени доверливи документи, вели неговиот адвокат

Ана Ололовска

ФБИ ја претресува куќата на Бајден

Синот на Бајден и се заканувал на асистентка: Видео-секс или нема плата

Бајден: Ќе разговарам со Зеленски за украинските барања за испорака на софистицирано оружје

Украинците бараат нови авиони од четврта генерација, Бајден ја отфрли можноста: Расте притисокот во НАТО

А1он

Бајден: САД нема да испраќаат авиони Ф-16 во Украина